Väikelaenu võib taotleda juhul, kui tekib kiirelt ootamatult vajadus lisaraha järele. Kuna väikelaenu kasutamise sihtotstarve ei ole määratud, siis võib väikelaenu summat kasutada täpselt vastavalt oma vajadustele ja soovidele – alustada ettevõtlust, soetada uus auto või mõni vajalik kodumasin, sisustada kodu, kasutada seda ravikuludeks, teha remonti või minna kaua oodatud puhkusereisile.

Väikelaenu summad ulatuvad tavaliselt alates mõnesajast eurost kuni paarikümne tuhande euroni ning tagasimakse perioodi võib valida vahemikus alates poolest aastast kuni kümne aastani. Väikelaenu taotlemine on samuti lihtsam – tagatist taotlejalt ei nõuta, taotleja peab vaid esitama oma pangakonto väljavõtte. Nõutav on siinkohal teatud suuruses sissetulekute olemasolu, mida pangakonto väljavõtte alusel kontrollitakse ning vastavalt sellele tema kohta positiivne või negatiivne laenuotsus tehakse. Väikelaenu on võimalik taotleda mugavalt läbi Interneti – laenuandjad on selleks oma veebilehtedele välja pannud vastavad vormid, pankade puhul on see võimalik ka otse läbi oma mobiilipanga ning mobiilirakenduse kaudu. Kiirematel juhtudel saab laenuotsuse teada juba paarikümne minuti jooksul alates taotluse esitamisest. Positiivse laenuotsuse korral kantakse laenusumma taotleja pangakontole maksimaalselt paari päeva jooksul.

Kui enda sissetulekud kipuvad nappima, siis võib väikelaenu taotleda ka koos teise inimesega – kaastaotlejaga. Sel juhul kontrollitakse ja arvestatakse laenuotsuse tegemisel mõlema taotleja sissetulekuid ning laenu tagasimaksmise eest vastutavad kaastaotlejad solidaarselt.

Väikelaenu taotlemisel peab arvestama sellega, et kuna tagatiseta laenu korral on laenuandja risk suurem, siis on ka väikelaenu intressid tavapärasest kõrgemad. Seetõttu peaks enne väikelaenu taotlemist kindlasti hoolikalt läbi mõtlema, kas väikelaenu võtmine on ikka hädavajalik, süvenema numbritesse ning enda finantsilisi võimalusi kainelt ja objektiivselt hindama.