Kiirlaenud on heaks võimaluseks juhul, kui mõne ootamatu väljamineku tarbeks või hea võimaluse realiseerimiseks on raha juurde vaja mitte väga suures summas, kiiresti ja ilma üleliigse paberimajanduseta.

Väljastavate kiirlaenude summad algavad tavaliselt 50 eurost ning ulatuvad paari-kolme tuhande euroni, tagasimakse perioodiks võib vastavalt oma soovidele ja võimalustele valida tähtaja vahemikust alates 5-st päevast kuni 3 aastani. Tähtaja valimisel tuleks arvestada sellega, et pikema tähtaja korral on küll kiirlaenude tagasimaksed väiksemad, aga suureneb ka tagasimakstav kiirlaenude intressiosa.

Kiirlaendude taotlemist on mugav teha otse Internetist või mobiilirakendusest läbi kiirlaenufirmade poolt pakutavate online-vormide. Luua tuleks enda kasutajakonto ning seejärel sisestada vastavatesse vormidesse enda andmed, soovitud summa ning valitud tagasimakse tähtaeg. Kiirlaenufirma töötleb andmeid väga kiirelt – vastus tuleb juba kümnekonna minutiga. Kui kiirlaenu taotluse vastus on positiivne, siis kiirlaenu summa väljastatakse laenutaotlejale. Tavaliselt toimub see pangaülekandega, aga mõned kiirlaenude pakkujad võimaldavad soovijatele ka kiirlaenude väljastamist sularahas. Sel juhul saab taotleja kiirlaenu summa kätte vastavat teenust pakkuvast Omniva esindusest. Silmas tuleb pidada seda, et praegusel ajal kehtib kiirlaenu esmakordsele taotlejale ka isikutuvastuse nõue, mis tähendab seda, et taotleja peab vastavat teenust pakkuvas Omniva esinduses oma isikut tõendama oma isikuttõendava dokumendi abil. Koos esimese kiirlaenu taotlemisega avab kiirlaenufirma talle krediidikonto, mille kaudu on kiirlaenu taotlemine järgmistel kordadel veelgi lihtsam.

Kindlasti peab kiirlaenude taotlemisel silmas pidama, et kiirlaenude võtmine on küll tunduvalt kiirem ja vähem vaevarikkam protsess, aga kiirlaenude intressid seevastu pangast saadavate laenude omadest tunduvalt suuremad. Seetõttu peaks enne kiirlaenude taotlemist kindlasti hoolikalt läbi mõtlema, kas kiirlaenude võtmine on ikka hädavajalik, süvenema numbritesse ning enda finantsilisi võimalusi kainelt ja objektiivselt hindama.